UARU

Главная \ Про Товариство \ Патріотичне виховання

ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

26 вересня 2017 року виповнюється 26 років від того дня, коли  VІІ (позачерговий) з’їзд ДТСААФ Української РСР прийняв доленосне рішення про створення оборонного Товариства незалежної України. Всі роки Незалежності були непростими у становленні не тільки молодої державності, а й усіх громадських організацій. Не всі змогли вистояти і зберегти себе як самостійне громадське формування.  Для нашого Товариства це були роки боротьби за право свого існування і утвердження в суспільному житті. Скорочення, а потім і повне припинення державних замовлень на підготовку призовників, намагання ділків від політики «віджати» нашу власність і створити на її базі якусь ефемерну «військово-патріотичну організацію», використання адмінресурсу і проплачених найманців у намаганні принизити роль ТСО України в громадському житті.

Єдиною можливістю вистояти проти наклепів було безумовне виконання статутних завдань, де першим пункт є національно-патріотичне виховання членів Товариства. Саме з цього напрямку намагаються атакувати наші «опоненти», різні деструктивні елементи, які виконують завдання певних олігархічних кіл.

25 травня в Києві відбулося чергове засідання Ради Правління ГО «ТСО УКРАЇНИ», головним питанням якого було обговорення  стану військово-патріотичної роботи у Відокремлених підрозділах Товариства та заходів з його активізації», В роботі виборного керівного органу взяли участь народний депутат України Сергій МЕЛЬНИЧУК, голова ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО» Микола Кобільник, голови Відокремлених підрозділів обласного рівня. Учасники засідання з ентузіазмом підтримали ініціативу Кобільника щодо  проекту «Фенікс», який передбачає заснування навчального центру з підготовки юнацтва та створення серед військовозобов’язаного населення України кадрового резерву для Збройних Сил України. Прийнято рішення про спільну діяльність з організацією учасників АТО. Член Правління Товариства Сергій Мельничук проінформував присутніх, що його однодумцями готується законопроект про територіальну оборону, в якому значна роль відводиться Товариству сприяння обороні України.

Про основні напрямки діяльності Товариства по виконанню Указу Президента України «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки» доповів Віктор Тімченко. Надаємо доповідь у стислому вигляді.

- Напередодні засідання Ради секретаріат апарату Правління запросив інформацію від керівників Відокремлених підрозділів щодо організації виховної роботи в їх підрозділах. Хоч часу на підготовку доповідей було обмаль, але всі доповіли оперативно. Так буває, коли нічого не треба «висмоктувати з пальця», коли проблема одна – як стисло про все доповісти. Загальну думку висловив голова Харківської обласної організації Олександр Скринніков: «Люди, які висловлюють якісь думки з приводу діяльності нинішнього ТСО України, складають враження “найманих експертів”, що мають слабке уявлення про статутну діяльність обласних та районних організацій, первинних осередків».

Обговорення цього питання співпало з завершенням традиційного місячника національно-патріотичного виховання, присвяченого 72-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі. Кілька років тому ми відмовились від написання об ємних «доповідних записок» щодо проведених заходів Місячника. Оцінювалася робота за конкретною інформацією, яка надавалась в Київ. Щоб скласти уявлення про обсяг отриманих матеріалів, раджу звернутись до сайту Товариства. Гідна і конкретна відповідь всім нашим опонентам! Щоб розповісти детально про весь перебіг подій місячника і взагалі організації національно-патріотичного виховання потрібно багато часу, тому зупинюсь лише на більш цікавих напрямках роботи, які запроваджують в регіонах, крім традиційних Місячників, організації стрільб та інших змагань в Грі «Сокіл/Джура» тощо.

ВІННИЦЬКА: Вже традиційними стали навчально-польові збори з учнівською молоддю, які обласна організація проводить на базі АСК Сутиски.

ВОЛИНЬСЬКА: У 2016 році підготовлено в рамках професійної адапції 118 учасників АТО, в 2017 році вже засвоєно 205 тисяч грн. – отримали робітничу професію 44 ветерани.

ДНІПРОПЕТРОВСЬКА: Добре налагоджені стосунки з держадміністраціями всіх рівнів, двічі на рік надають їм свої звіти.  Діяльність Відокремленого підрозділу широко висвітлюється в ЗМІ регіону.

ДОНЕЦЬКА: Як доповідає представник Правління в Північному регіоні Микола Довбня «Сама присутність організацій ТСО України в нашому регіоні вже є елементом  патріотичного виховання. Над кожною організацією майоріє  Український прапор і присутня наша емблема, що є великим подразником для прихильників «руського миру», а з іншого боку додає впевненості  громадянам з проукраїнськими настроями, особливо якщо враховувати, що деякі наші організації знаходяться  в безпосередній близькості   до лінії розмежування  (Артемівський СТК, Артемівська автомобільна школа, Костянтинівська автомобільна школа), а Дзержинська автомобільна школа  - на лінії  розмежування)». А щодо фактичного матеріалу - здають приміщення та території навчальних закладів підрозділам Збройних Сил України за 1 грн. на рік;  виступили організатором проведення етапу чемпіонату  і Кубку  України з  мотокросу; Краматорською автошколою надано послуги з навчання  понад 100 учасників  бойових дій; за підтримки обласної адміністрації проведено спартакіаду серед  молоді у м. Слов’янську.

ЖИТОМИРСЬКА: Надана допомога пораненим бійцям АТО, родинам, закуплено і надано послуг на суму 188894 грн; підготовлено 46 фахівців для Збройних Сил, дали водійську освіту 393 учасникам АТО.

ЗАПОРІЗЬКА: Має добре «розкручений» власний сайт»; активно співпрацюють з громадськими організаціями патріотичного спрямування - до складу Правління Відокремленого підрозділу обрані керівники обласної і міської ради ветеранів, Федерації «Спас», ради ветеранів АТО, національної спілки журналістів.

КИЇВСЬКА: Традиційні щорічно організовуються автопробіг та  похід на яхтах до Букринського плацдарму; у Тетіївському СТК обладнано кімнату військово-патріотичного виховання, в ній проводять перше заняття зі слухачами. В коридорі є стенд з портретами земляків, які полягли на сході України. На пільговій основі навчають ветеранів АТО.

КИЇВ: За нового керівництва міської організації значно покращилась виховна робота з молоддю - налагодили співпрацю з керівництвом  Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, військовим комісаром Києва.  «День в Українській армії» - один з них. Звернулись за підтримкою до начальника  Генерального штабу ЗС України генерала армії України Віктора Муженка, який підтримав, заявивши, що це тільки на користь як армії, так і суспільству.

КІРОВОГРАДСЬКА: відокремлений підрозділ прийняв шефство над командою десантного корабля «Юрій Олефіренко»; справжнім прикладом організації військово-патріотичного виховання є Знам’янський СТК, який очолює Володимир Колебіденко, ветеран Афганістану. Його активна помічниця – Інна Іваненко. Активно займаються виховною роботою Борис Безсмолий , Сергій Шеховцов та інші. Підтримують тісні ділові контакти з 3-м окремим полком спецназу «Редут».

ЛУГАНСЬКА: В Сєвєродонецькій автошколі проводять безкоштовно заняття з водіями ЗС України. Підготовлено та перепідготовлено 20 водіїв різних категорій, які проходять службу в АТО. Впродовж кількох місяців проводили перепідготовку військових водіїв підрозділів Луганськ-1 та МВС України, які відпрацьовували свою майстерність водіння на БРДМ та БМП на автодромі автошколи.

ЛЬВІВСЬКА: Надаються всі умови для проведення щорічних триденних таборів пластунів на території АСК «Цунів»; безкоштовно надано приміщення для ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО».

МИКОЛАЇВСЬКА: Найбільш характерними для них є тісна співпраця з усіма громадськими організаціями патріотичного спрямування, військовими частинами гарнізону і оперативне висвітлення подій  на сайті Правління ТСОУ.

ОДЕСЬКА: ЦЕ, насамперед, всесвітньо відомий Пост №1, де створена наша первинна організація; активно працює керівник стрілецького клубу Сергій Бабакін; голова обласної організації Віктор Кавунов особисто очолює волонтерську діяльність, входить до складу Координаційного штабу учасників АТО Одеської області.

ПОЛТАВСЬКА: Беруть активну участь в надзвичайно цікавій акції «Жіночий батальйон», змагання в рамках якого проходять двічі на рік.

РІВНЕНСЬКА: Активно працюють в координаційному центрі з питань національно-патріотичного виховання; щорічно проводять кошовий збір дитячої організації «Козаченьки» на аеродромі «Воронів»; активно використовують місцеві ЗМІ, зробили 43 публікації на сайті ТСОУ у 2016 році і 11 – в 2017.

СУМСЬКА: Сумщина вважається засновником партизанського руху, активісти Путивльського Тсоавіахіму, який очолював на той час Семен Руднєв, стали кістяком партизанського з’єднання Сидора Ковпака. Цей край дав крила прославленому асу Івану Кожедубу. Тому саме на цих прикладах зосереджено виховання майбутніх захисників України.

ТЕРНОПІЛЬСЬКА: Край зі складними історичними і національними традиціями, тому беруть участь в сугубо місцевих заходах – спортивно-патріотична гра «Гурби-Антонівці», теренова гра «Легенда УПА», військово-спортивна гра «Лисоня» тощо; всі керівники місцевих підрозділів Товариства задіяні в роботі призовних комісій райвійськкоматів.

ХАРКІВСЬКА: На прохання Центрального апарату МВС Харківська об'єднана технічна школа  власним коштом протестувала понад 390 молодих поліціантів. В 2016 році підготовлено водіїв-ветеранів АТО — 121 чол., за 2017 — 24 чол., перебувають в навчанні 94 чоловіків ветеранів АТО. Аероклуб ім. В.С.Гризодубової за 2015-2016р.р. виконав завдання по підготовці 49 курсантів Харківського авіаційного училища льотчиків імені І.М.Кожедуба на літаках ХАЗ-30. В 2017 році планується підготувати 32 чол. курсантів-військовиків. В 2015-2016 р.р. аероклуб підготував 21 чол. спортсменів-льотчиків з загальним нальотом близько 550 годин та спортсменів-парашутистів,  які виконали в 2015 — 3854 стрибків, в 2016 — 7161.

ЧЕРКАСЬКА: Укладено угоду з в/ч А1744 щодо перепідготовки водіїв-військовослужбовців; ТРК «Рось» відзнятий сюжет про Черкаську автошколу, справжнім пропагандистом Відокремленого підрозділу є клуб службового собаківництва, який очолює Наталія Кривоколінська.

ЧЕРНІВЕЦЬКА: Голова Відокремленого підрозділу Кравченко В.І. активно працює в Координаційній Раді по стратегії національно-патріотичного виховання, всі плани місячників погоджує з місцевою владою області і районів. Працівники Товариства беруть участь в проведенні навчально-методичних зборів з викладачами предмету «Захист Вітчизни».

ЧЕРНІГІВСЬКА: У Прилуцькій автошколі організовано фотовиставку «Загартовані війною» для дітей і мешканців міста, започаткована співпраця з родинами загиблих учасників АТО, працюють над створенням музею російсько-української війни.

Вважаю, що цих прикладів достатньо. Про більшість проведених заходів та досвід організації роботи ви знаєте з публікацій «Вісника ТСО України» та його електронного додатку «Крилатий вісник». До речі, лише в період проведення місячника, присвяченого Дню перемоги, зроблено більше 60 публікацій на сайті, які дублюються в соцмережах - на Фейсбук.

Товариство веде багатогранну волонтерську діяльність. Приведу декілька конкретних фактів. Незважаючи на те, що реформа органів ДАЇ на тривалий час заблокувала діяльність наших навчальних закладів з підготовки водіїв, а це основна стаття отримання коштів, з початку війни на сході України надано допомогу бійцям АТО на загальну суму 11 млн. 297 тисяч 94 гривні. В тому числі військовий збір склав 5.818.931 грн. Решта, близько 6 млн. грн., це власні кошти від господарської діяльності організацій, перераховані одноденні зарплатні працівників, зібрані і задіяні благодійні кошти. Лише Полтавська ОО залучила та повністю, до копійки, реалізувала  2 млн. 52 тисячі грн., отриманих від благодійників.

Важливим для національно-патріотичного виховання молоді вважаю залучення її до активних занять спортивно-технічними та прикладними видами спорту. За 25 років існування ТСО України на Всесвітніх Іграх, чемпіонатах та Кубках світу і Європи наші спортсмени вибороли 4138 медалей, з яких 1438 золотих і 1504 - срібних. А це значить, що 1438 разів на честь наших спортсменів лунав гімн України і здіймався державний прапор на спортивних майданчиках вищого світового рівня! Всьому світові відомі спортивні досягнення наших радіоспортсменів, підводних плавців, судо- та авіамоделістів, морських багатоборців, автомотоспортсменів, представників авіамодельного та ракетомодельного спорту. За цей період підготовлено 1618 майстрів спорту, 384 майстри спорту міжнародного класу та 41 заслуженого майстра спорту України. 22 вихователі молоді удостоєні високого звання Заслужений тренер України. Ви розумієте, що тут не може бути ніякої показухи і підтасовки. Адже вищі спортивні звання присвоюються не в спортивних організаціях, а безпосередньо Міністерством молоді та спорту України. Ми пишаємося досягненнями наших вихованців! Думаю, ні для кого не є секретом, що спортивна робота вимагає чималих коштів. Якщо хтось вважає, що ми маємо державну підтримку у розвитку наших видів спорту, то помиляється. Вся  робота ведеться за рахунок госпрозрахункової діяльності Товариства. Щоб наглядно прокоментувати цю тему, приведу деякі цифри. Лише за останні 10 років на розвиток спорту в цілому по Товариству витрати склали 9 мільйонів 837 тисяч 200 гривень. Тобто щорічно близько мільйона!

Проте вважаю доцільним зупинитись на деяких питаннях, над якими ще слід працювати:

- в розділі 8 Стратегії відзначено, що при створенні місцевими державними адміністраціями Координаційних рад національно-патріотичного виховання до складу їх мають залучатися представники ТСО України. Треба цю можливість використовувати;

- Про позаштатних кореспондентів. Нападають на нас тому, що мало інформуємо громадськість. Штат наших «журналістів» ви знаєте, тому вся інформація має надходити від вас. І хто хоче, щоб його роботу оцінили, має своїх постійних дописувачів, морально і матеріально стимулює їх. Ми запропонували призначити таких людей, зобов’язавши давати щотижня оперативну інформацію для власних ЗМІ.

А головне  - ми не маємо права обмежуватись лише проведенням планових місячників, ця робота має вестись повсякденно і планово.

ТСО УКРАЇНИ
Товариство сприяння оборонi України
© 2007–2010 Всi права захищенi.
м Київ, проспект Перемоги 52/2
тел./ факс: (044) 456-80-11
Форма зворотнього зв'язку